Menu



 
Søg på side

 
Vejret






 
Antal besøg

 
Login

Links

 

Dansk Forening for Rosport http://www.roning.dk/ Videoer om roning
Hobro Roklub http://www.hobroroklub.dk/
Randers Roklub http://www.randersroklub.dk/
Nibe Roklub http://www.niberoklub.dk/
Viborg Roklub http://www.viborgroklub.dk/
Ægir Roklub http://www.roklubben-aegir.dk/
Aalborg Roklub http://www.aalborgroklub.dk
Aalborg Dameroklub http://www.aalborgdameroklub.dk/
   
Nordjysk Ronetværk http://www.roning.dk/da/Ronetvaerk/Nordjysk%20Ronetvaerk.aspx
Ro Information.  E-Avis med fokus på roning. http://www.roinfo.dk
FISA Féderation Internationale Societtes dáviron http://www.fisa.org
FISA's side om langtursroning http://www.worldrowing.com/index.php?pageid=48
Dansk Kano og Kajakforbund http://www.kano-kajak.dk
Dansk Idrætsforbund http://www.dif.dk
Søsportens Sikkerhedsråd http://soesport.dk
Erik Sørensen's Foto fra roklubben
Gå ind under gallerier og Hadsund Roklub
http://www.marrik.org
Simon Sørensens
Fotos fra regattaer
http://www.roning.meso.dk/
 

 

Katalog over tysk rofarvand http://gewaesser.rudern.de/

                                                 

Hadsund Roklub - Thygeslundvej 9, 9560 Hadsund - Tlf. 98573727